Kino vakarai

Atbuleikio gimtadienyje

Birželio pirmoji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Jau tapo tradicija, kai kiekvienais metais Taujėnų gimnazijos pradinių klasių mokinius Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyrius ir Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų padalinys pakviečia į vaikystės šventę. Šiais metais vaikai dalyvavo „Atbuleikio gimtadienyje“.

Keistenybės prasidėjo nuo pat ryto. Viskas vyko atbulai: vėjo malūnėliai, kurie puošė aplinką, buvo sukaišioti į žemę atbulai, stalas, ant kurio turėjo būti gimtadienio tortas, gulėjo aukštyn kojomis, gėlės augo ne ant žemės, bet ant laiptų turėklų ir ant medžių. Į šventę atėjusius vaikus pasitiko Atbuleikio (renginių organizatorė Milda Auglytė) močiutė (bibliotekininkė Gražina Žukauskienė) ir papasakojo, kad šią dieną jos anūkėliui, buvusiam geram vaikui, kažkas atsitiko – iš lovos jis išgriuvo stačia galva, sviestą tepė ant rankos, prisipylė arbatos į cukrų. Ir į renginį Atbuleikis atėjo atbulas, vietoj „labas“ sakė „viso gero“. Apsirengęs jis irgi netvarkingai: skirtingais batais, marškiniai susagstyti ir kaklaraištis užrištas nugaroje. Jei einame į gimtadienį tvarkingai apsirengę, tai Atbuleikis visus vaikus jis paragino pasielgti atbulai: susikeisti batus, atsiraitoti po vieną rankovę, apsukti kepurę. Patiko vaikams toks pasiūlymas.

Taip „pasipuošę“ vaikai turėjo padaryti Atbuleikiui gimtadienio dovaną iš pateiktų daiktų, susiskirstę į komandas bėgo atbulai, pagal greitą muziką šoko lėtai, o pagal lėtą – greitai. O linksma muzika šioje šventėje pasirūpino geroji Atbuleikio sesutė (meno vadovė Aistė Brokertienė). Taiklumo rungtyje visiems teko ne į krepšį mėtyti kamštelius, bet, priešingai, išmėtyti. Tik močiutei nepatiko netvarka, ir vaikams teko vėl surinkti visus kamštelius. Mokytojos Genė Baronienė, Regina Pušinskienė, Rita Žudienė ir Lina Krikštaponienė irgi gavo užduotį – perskaityti palinkėjimus Atbuleikiui, bet tekstas buvo parašytas iš kito galo. Vyko dar daug visokių atbulų pramogų. Gimtadienio pabaigoje vietoj torto močiutė vaikus pavaišino barankų skylėmis. Prieš išeinant visiems vaikams Atbuleikis ant rankų atminimui užrašė raidę „A“, kuri reiškė, jog nuo gimtadienio pabaigos visi vėl elgsis gražiai, klausys mokytojų, rengsis tvarkingai ir nebus atbuleikiais.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo balandžio 25 d.:

II – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt