Liepos 6

Mėgėjų teatrai

Vaikų ir jaunimo teatro studija ,,NYKŠTUKAS“

Vadovė – Tamara Kvieskienė

Teatras susikūrė 1991 metais. Pirmą kartą į repeticiją susirinko 15 narių – įvairių miesto mokyklų moksleiviai.

Savo veiklą teatras pradėjo nuo nesudėtingų spektaklių: ,,Nykštukai nykštuke“ (1992 m.), ,,Nepaprastas gimtadienis“ (1993 m.), ,,Raganos miltai“ (1994 m.), ,,Suraskime lobį, vaikai“ (1995 m.), skirtų mažiesiems žiūrovams. Tuo metu teatras dar neturėjo savo patalpų, į Lietuvos moksleivių teatrų apžiūrą Utenoje su spektakliu ,,Nepaprastas gimtadienis“ 1993 m. vyko dar be pavadinimo. Todėl vykdami į vaikų teatrų šventę ,,Bildučiai“ Ignalinoje 1995 m., pirmieji aktoriai susimąstė, kaip gi turėtų vadintis teatras. Po diskusijų visi nusprendė, kad teatras turėtų vadintis ,,Nykštukas“ – darbštūs, maži žmogeliukai. O kadangi tuo metu visi buvo tokie – maži ir darbštūs, taip teatras ir gavo pavadinimą ,,Nykštukas“.

Per visus veiklos metus šiame teatre nemažai visko įvyko: keitėsi spektakliai, jų dekoracijos ir sceniniai kostiumai, o svarbiausia – užauga ne viena karta aktorių. Dabartinę teatro trupę sudaro trys amžiaus grupės, pradedant penkiamečiais ir baigiant aštuoniolikmečiais. Iš viso dalyvauja 42 nariai. Teatras jau pastatė virš 20 spektaklių, teatro archyve susikaupė nemažai diplomų, atminimo dovanėlių, suvenyrų, nuotraukų iš įvairių tarptautinių ir respublikinių festivalių.

Pats teatras taip pat organizuoja festivalį ,,Nenuoramos“, vaikų teatrų kūrybinę stovyklą ,,Padaužos teatre“. Teatras nuo 1999 m. turi ir savo patalpas – studiją, kurią padėjo įrengti jaunieji artistai.

Nuo 2002 m. teatro studija priimta į Lietuvos mėgėjų teatro sąjungą.

Teatras aktoriams ne vien spektaklių repeticijos. Kartais tiesiog susėdam, paplepam, pajuokaujam. Turiu būti jiems ne vien vadovė, bet ir draugė. Kitaip išnyks šiluma – scenoje bus šalta, dings noras kurti, žaisti.

Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyriaus mėgėjų teatras ,,BIČIULIAI“

Režisierius – Laima Jančiauskaitė

Ukmergės kultūros centro Taujėnų skyriaus mėgėjų teatras ,,Bičiuliai“ susikūrė 1997 m. lapkričio mėn. Pirmoji spektaklio premjera – V. Bladykaitės ,,Ženteliai“ įvyko 1998 m. balandžio 13 d. Iš viso pastatyta 16 spektaklių, dalyvauta respublikinėse, tarptautinėse, rajono šventėse ir konkursuose, 2014 m. Dainų šventės Teatro dienoje ,,Dyvų dyvai“.

Nuo 2002 m. teatras organizuoja tarptautinius mėgėjų teatrų festivalius ,,Prie dvaro“ Taujėnuose. Festivalio renginiai vyksta įvairiose Taujėnų erdvėse – Taujėnų dvare, parke, svirne, vasaros estradoje, renginiai persikelia ir į Siesikų dvarą, Veprius.

Įsijautę į įvairių personažų: Prezidento Antano Smetonos, kunigaikščio Konstantino Radvilos, Rusijos caro Aleksandro I – ojo ir kt. vaidmenis, teatro artistai pasirodo įvairiose rajono ir respublikinėse šventėse. Teatro aktoriai dalyvauja Ukmergės kultūros centro kuriamuose kalėdiniuose spektakliuose.

Teatrui 2014 m. įteikta Lietuvos nacionalinio kultūros centro

nominacija ,,Ryškiausias miestelio, kaimo suaugusiųjų teatrinės kultūros skleidėjas“.

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teartas

Režisierė Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė, tel. 860177064

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teartas – naujai susibūręs kolektyvas, pradėjęs veikti 2019-2020 metų sezonu. Teatras vienija meną mylinčius žmones, norinčius tobulėti ir išreikšti save teatro scenoje.

Kolektyvo nariai greta spektaklio repeticijų bei aktorinio meistriškumo – scenos plastikos, scenos kalbos, dėmesio sutelkimo ir kitų scenos įgūdžių ugdymo užsiėmimų randa laiko ir akiračio plėtimui. Susitikimams su įdomiais kultūros ir meno pasaulio žmonėmis, pažintinėms ekskursijoms, savo tradicijų kūrimui.

Teatro prisistatymui pasirinkta Daivos Čepauskaitės pjesė „Aš tave užmiršau“, kurios premjera – 2020 metų rudenį. Kuriant spektaklį vyko konsultacijos su Vilniaus gaono žydų muziejumi, Ukmergės kraštotyros muziejumi, pjesės autore. Karantino laikotarpiu parengta šio spektaklio audio versija.

Teatras dirba studijoje 63 kėdės, antradieniais ir ketvirtadieniais 17:30 – 20:30 val.

Nauji nariai maloniai laukiami.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 16:30 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt