Kino vakarai

Edukacijų ciklas – „Mano etno vasara“

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais Taujėnų kultūros namuose vyko edukacijų ciklas vaikams „Mano etno vasara“. Tai Ukmergės rajono savivaldybės finansuotas projektas populiarinti ir skatinti senuosius ir tradicinius amatus, verslus ir papročius, panaudojant juos kultūrinėje edukacijoje.

Šiuolaikiniame pasaulyje vaikai turi labai mažai galimybių susipažinti su senaisiais bei tradiciniais lietuvių amatais bei verslais, dažnai tik per televizorių gali matyti arba knygose perskaityti, tačiau praktiškai išbandyti kiekvieną amatą – gana sudėtinga.

Taujėnų kultūros namų renginių organizatorė Milda Auglytė kartu su meno vadovėmis Aiste Brokertiene ir Nijole Januliene, bibliotekininke Gražina Žukauskiene bei edukatore Kristina Daruliene organizavo įvairias edukacijas: vaikai mokėsi pinti tautiškas juosteles, susipažino su skirtingais augalais, jų gydomosiomis savybėmis, patys gaminosi arbatas, mergaitės mokinosi susirišti lėlę, žaidė senuosius lietuvių liaudies žaidimus, mokėsi senovinių liaudies šokių ir dainų, sužinojo karpinių iš popieriaus istoriją ir patys karpė įvairius karpinius.

Paskutinė edukacija vyko Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio skyriuje, kuriame vaikai susipažino su duonos keliu bei mokėsi kepti duoną kartu su muziejininke, edukatore Odeta Lukošiūnaite.

Kalbinti vaikai labai džiaugėsi, kad jų vasara buvo turininga ir prasminga.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 15:00 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt