Liepos 6

Gandro simbolis Taujėnų heraldikoje

Jau nuo seno gandras Lietuvoje vadinamas nacionaliniu paukščiu. Miestai ir miesteliai, kurių herbus puošia gandro atvaizdas, yra susibūrę į Europos gandrų miestų organizaciją (ESCO). Jai priklauso ir Taujėnų seniūnija. Europos gandrų miestų organizacijai šiuo metu priklauso trys Lietuvos seniūnijos – Ramygala, Neveronys ir Taujėnai.

Siekiant, kad Taujėnų jaunoji karta domėtųsi gyvąja gamta, žinotų papročius, gerbtų Taujėnų vėliavą ir herbą, Taujėnų gimnazijos 2 klasės mokiniai su mokytoja Regina Pušinskiene apsilankė Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų kaimo padalinyje organizuotoje teatralizuotoje popietėje „Gandro simbolis Taujėnų heraldikoje“. Prie Taujėnų bibliotekos ir kultūros namų pastato, ant vandentiekio bokšto, jau daugelį metų peri gandrų pora. Pro bibliotekos langą renginio metu vaikai stebėjo, kaip gandrai tvarko lizdą, vaikšto, ieškodami maisto.

Mokiniai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie baltuosius ir juoduosius gandrus, jų gyvenimo ypatumus, skirtumus, gandro ir varlių garsų pamėgdžiojimus, skaitomus iš įvairių knygų. Renginyje pasirodė ir „juodasis gandras“ – UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė. Ji su mokiniais apžiūrėjo Taujėnų seniūnijos vėliavą, kartu su vaikais aptarė, kodėl seniūnijos herbe ir vėliavoje puikuojasi juodasis gandras.

Taujėnų miškuose peri šis retas paukštis, įtrauktas į Lietuvos Raudonąją knygą, todėl jis buvo pasirinktas pagrindiniu Taujėnų seniūnijos herbo simboliu. Tai laimės, šeimos tvirtybės paukštis, kuris naikina gyvates – šėtono padarus. Daugelyje pasaulio kultūrų jis simbolizuoja vaikų meilę tėvams. Viršuje herbo puikuojasi 3 kolonos, kurios simbolizuoja Taujėnų dvarą ir bažnyčią. Vėliau mokiniai žiūrėjo filmą apie gandro reikšmę folklore, apie tai, kaip seniau žmonės savo gyvenimą tapatindavo su pavasarį pirmą kartą pamatytu gandru. Mokiniai dalinosi savo pastebėjimais apie gandrus, apžiūrėjo literatūros parodą „Gandrai, gandrai, ga, ga, ga…“. Popietę baigėme edukaciniu užsiėmimu. Vaikai iš popieriaus pasigamino gražius, ilgakojus gandrus.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

Ukmergės Vl. Šlaito viešosios bibliotekos Taujėnų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Žukauskienė
2019.04.09

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 16:30 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt