Kino vakarai

Pakvipo Kalėdomis

Už lango dar vis niūru, tad kasdien iki švenčių norisi kažko šilto ir jaukaus. O dažnam iš mūsų vaikystės Kalėdos – tai ir meduoliniai sausainiai, kvepiantys cinamonu ir imbieru.

Į Deltuvos kultūros namus pakvietėme vaikučius, mamas ir močiutes prisiminti mūsų senolių tradicijas ir kartu dekoruoti šventinius meduolius. O vakarui baigiantis, ir pasivaišinti kvapnia kakava…

Pats laikas degti girliandas ir įžiebti Kalėdų eglę. Pagal senąsias tradicijas tinkamiausia proga tai padaryti – Šv. Liucijos diena. Tai atneša į namus viltį. Jei dar nenusipynėte Advento vainiko, nieko baisaus – Advento vainikų žvakes galima pradėti deginti nuo Šv. Liucijos. Senovės lietuviai, laukdami Saulės sugrįžimo, gruodžio 13-ąją įžiebdavo gausybę žvakių – kuo daugiau ugnies ir šviesos bus šį vakarą, tuo daugiau šilumos ir vilties ateis į Jūsų namus. Tad ir mūsų languose sužibo dvylika vaikų pagamintų žibintų, nes iki šventų Kalėdų beliko dvylika dienų… Ir kiekviena jų parodys sekančių metų kiekvieno mėnesio orus.

Deltuvos vaikai savo Kalėdų eglę papuošė pagal senąsias mūsų tautos tradicijas. Visus susirinkusius į šventę pakvietėme prisiminti mūsų tėvų ir senelių vaikystės Kalėdas, kai eglutė buvo puošiama saldainiais, raudonskruosniais obuoliukais ir riestainiais. Tokią šiemet papuošėme ir Deltuvos kultūros namuose – saldžią ir ekologišką!

O kad būtų dar linksmiau, pasižvalgėme ir po Europos šalių tradicijas. Štai Švedijoje per Šv. Liuciją priimta duoti vaikams dovanų. Dovanas jie randa savo kurpėse. Tad susirinkę šventės dalyviai už durų palieka savo batus, kurie vakaro pabaigoje buvo prisipildę saldainių! O per likusias dvylika dienų iki didžiųjų žiemos švenčių dar gaminsime šiaudinius žaisliukus, liesime žvakes, dekoruosime meduolius.

Įsileiskime švenčių dvasią į savo namus!

UKC Deltuvos skyriaus renginių organizatorė Daiva Stimburienė

sdr

dav

dav

sdr

dav

dav

dav

dav

dav

mde

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 15:00 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt