Kino vakarai

Pasaulinės Žemės dienos minėjimas

Kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena. Pavasario lygiadienį Pasauline Žemės diena 1971 m. paskelbė Jungtinės Tautos. Tai diena, kai išreiškiama pagarba mūsų Žemei, kalbama apie planetai iškilusius pavojus, aplinkos apsaugos problemas ir jų sprendimo būdus. Lietuvoje oficialiai Žemės diena įteisinta 1992 metais ir minima įvairiausiais renginiais.

Taujėnų kultūros namuose Žemės dieną minėjome su Taujėnų gimnazijos pirmos klasės mokiniais (mokytoja Genė Baronienė). Pirmokai pirmiausiai aplankė savo ąžuoliukus. Rudenį pasodinę giles, jie pirmieji prisijungė prie kultūros namų iniciuotos ir Šimtmečiui skirtos akcijos „Pasodink ąžuolą“. Po ketverių metų, baigus pradines klases, ąžuoliukai bus persodinti į Šimtmečio parką. Planuojama šią akciją tęsti kasmet su pirmos klasės mokiniais.

Aplankę ąžuolus ir palinkėję jiems greitai augti, mokiniai buvo supažinti su Žemės diena ir jos svarba mūsų planetai, sužinojo, kas yra Žemės mėnuo ir kokios gamtai pagerbti skirtos dienos šiuo laikotarpiu, kokie papročiai ir tradicijos atkeliavo iki mūsų laikų per Pempės ir Gandro dienas. Įminę keletą mįslių, pirmokai su mokytoja žiūrėjo pristatymą apie lietuvių paukščius, bandė pagal balsus atspėti, koks tai paukštis, vėliau visi iš spalvoto popieriaus mokėsi išlankstyti gandrą.

Susitikimo pabaigoje mažieji ragavo klevų sulos, kurią padovanojo UAB „Taujėnų dvaras“. Ragaudami išgirdo, kaip ji atsiranda, kaip saugiai ją tekinti, nepažeidžiant medžio, kokiomis naudingomis savybėmis pasižymi ir kokie gamtiniai spėjimai susiję su sulos tekėjimu. Prieš atsisveikindami pirmokai dar stabtelėjo prie kultūros namų pasiklausyti čiulbančių paukščių, pasigėrėti šildančia pavasario saule ir išskubėjo atgal į gimnaziją.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo balandžio 25 d.:

II – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt