Liepos 6

Po ilgų metų Kalėdų eglutė Taujėnuose

Jau kone dešimtmetį Taujėnuose nebuvo įžiebta Kalėdų eglutė. Tačiau šiais metais kilusi įžiebimo idėja pasklido po visų taujėniškių širdis, visi labai noriai prisidėjo prie šios šventės organizavimo.

Eglutės įžiebimo renginį nuotaikinga kalėdine daina pradėjo merginų grupė „VIVA“ (vad. Aistė Brokertienė), o „elfė“ (renginių organizatorė Milda Auglytė) pasveikino visus susirinkusiuosius bei sveikinimo žodžius tarti pakvietė taujėniškį, Ukmergės rajono merą Rolandą Janicką, Taujėnų seniūnę Elvyrą Tulušienę bei Taujėnų bažnyčios kleboną Lauryną Grikietį.

Visi susirinkusieji labai laukė Kalėdų senelio. Tačiau, kad senelis atvyktų, reikėjo ištarti kelis burtažodžius. Po ištartų žodžių tolumoje sužibo šviesos ir Kalėdų senelis (bendruomenės pirmininkas Vidmantas Krikštaponis) atvyko elnio ragais papuoštu džipu. Prabilęs keliomis skirtingomis kalbomis, galiausiai prakalbo ir lietuviškai. Pakalbinęs vaikus ir suaugusiuosius senelis išgirdo „elfės“ pasakojimą, nuo ko viskas prasidėjo: „vienai jaunai bei aktyviai mamai, Rasai Miliuvienei, gimė mintis, kad reikia Taujėnų miestelio centre kalėdinę eglutę pastatyti. Ir prasidėjo: Taujėnų girininkas Vytautas Dirsė davė labai gražią žaliaskarę, seniūnija padarė pamatą eglutei pastatyti, pasirūpino, kad būtų elektra. Bet reikėjo eglutę ir papuošti. Pasitarus su floriste Asta Matukiene buvo nuspręsta žaisliukus gaminti iš šieno. Ji apskaičiavo, kad tokiai eglei reikėtų 170 žaisliukų. 5 maišus šieno dovanojo ūkininkas Algis Auglys, o visi bendruomenės nariai nuo mažiausio iki vyriausio buvo sukviesti gaminti žaisliukų – žvaigždžių ir varveklių. Be žaisliukų eglutė buvo papuošta beveik 180 metrų ilgio girlianda, kurią nupirko Taujėnų miestelio bendruomenė. Ne taip paprasta papuošti 5 metrų aukščio eglutę… Aurimas Žukauskas ir Marijus Milius sulipo į Augustino Širvelio krautuvą ir sukabino papuošimus. Bet žiemos vėjas pirmadienį nutarė papokštauti – pūtė taip stipriai, kad eglutė pasviro į vieną pusę. Nieko nelaukę Tadas Kaziūnas, Daumantas Žižys ir Gintas Pavilionis greitai suskubo gelbėti situaciją: pririšo eglutę su virvėm, atlenkė, kad būtų tiesi, sutvirtino pamatus ir taip „išgelbėjo“ taujėniškių šventę.“ Kalėdų senelis, atsidėkodamas už tokį atsidavimą ir bendruomeniškumą apdovanojo visus „stebuklingais“ čiulpinukais.

Įpusėjus renginiui taujėniškius ir svečius karšta arbata vaišino Rasa ir Marijus Miliai bei Irmina ir Vladas Žižiai. O prie arbatos rūkytą stirnieną ir briedieną dovanojo Vidiškių medžiotojų būrelis. Šiek tiek sušilus ir pasiklausius merginų grupės „VIVA“ dainų, Kalėdų senelis su „elfe“ pakvietė visus kartu skaičiuoti nuo dešimties iki nulio ir taip įžiebti eglutę. Įžiebus eglutę visi susirinkusieji buvo nustebinti fejerferko, kurį dovanojo Vidiškių medžiotojų būrelis ir prezidentas Mindaugas Varnas. Kalėdų senelis išdalijo visą maišą saldainių ir fotografavosi su susirinkusiaisiais.

Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kitus artėjančius renginius, o ypač sutikti Naujuosius metus šioje pačioje vietoje.

Renginio organizatoriai taip pat dėkoja: Taujėnų gimnazijai, Taujėnų bibliotekai, Taujėnų bažnyčios klebonui Laurynui Grikiečiui, parduotuvėms RIMI ir BIKUVA, Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvui, kuris pasirūpino Kalėdų senelio dovanų maišo turiniu, ir, žinoma, visiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie šventės organizavimo bei dalyvavo įžiebiant Taujėnų miestelio eglutę.

Visi labai tikimės ir viliamės, kad ši eglutės įžiebimo šventė taps gražia mūsų miestelio tradicija.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 16:30 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt