Nedirbs

Po parodos atidarymo – filmas apie kūrėją

Kultūros centro dailės galerijoje įsikūrė tautodailininkai. Tradicinėje parodoje žiūrovams pristatoma daugiau kaip šimtas 34 autorių darbų. Parodos atidarymo metu susirinkusieji ne tik apžiūrėjo parodai pasiūlytus darbus, bet ir naują Tautodailininkų sąjungos sukurtą filmą apie Rimantą Zinkevičių.

Parodoje pristatoma Ukmergės krašto dailė. Čia medinės skulptūros, paveikslai, batika, rankšluostinės, juostos…

Atidarydamas parodą rajono tautodailininkų vadovas Rimantas Zinkevičius paminėjo, jog nors karantino metu tautodailininkai parodų nedarė, bet „dalyvavo visuose įmanomuose renginiuose, kurie vyko“. Parodoje naujovė – Rasos Laskauskienės ir Stasės Černiauskienės sodai. Pasak R. Zinkevičiaus, jie „papuošė parodą“. Parodoje pristatomas unikalus kūrinys – tautodailininkės Romos Radzevičienės 92 metų amžiaus motinos Vincentos Morkūnienės siuvinėtas paveikslas „Taika ir meilė“. Jis pradėtas kurti dar prieš 65 metus Igarkoje, o baigtas jau grįžus į Lietuvą. Dar viena naujovė -10 Anelės Stancikienės tapytų paveikslų. Paprastai tautodailininkai siūlo parodai tik po kelis darbus. Bet, šiuo atveju, skirta daugiau vietos, nes tapytoja nori įstoti į tautodailininkų sąjungą. „Tokiu būdu sudaryta galimybė padaryti savo darbų mini parodėlę,“ – sako R. Zinkevičius.

Atidarant parodą menininkas Julius Zareckas pastebėjo, jog tautodailė yra pamatas, ant kurio stovi kultūra. Nes, jeigu nebūtų tautodailės, nebūtų, pavyzdžiui, ir šiuolaikinio meno, nes nebūtų su kuo lyginti naujovių.

Atidarius parodą tautodailininkai persikėlė į šokių salę, kur buvo pristatytas filmas apie Ukmergės tautodailininkų vadovą, skulptorių, rajono garbės pilietį Rimantą Zinkevičių. Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, kalbėdamas apie naują filmą, paminėjo, kad jau sukurtas ne vienas filmas apie tautodailininkus. Tik reikia iš trijų tūkstančių sąjungos narių atrinkti žmogų, apie kurį bus sukurtas filmas. Tokie filmai skiriami jaunimui, pamokoms, edukacijai, Lietuvos pristatymui. „Tai filmas ne apie Rimą, o apie visą jūsų kraštą. Tai mūsų tautodailei reikšmingų žmonių įamžinimas,“ – sakė J. Rudzinskas.

2022 m. kovas

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo 2021 09 01:

II – V – 15.00 – 19.30 val.

VI – VII – 1 val. prieš kino filmą ar renginį.

I – ne darbo diena

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt