Kino vakarai

„Protų mūšis“, skirtas Prezidentui A. Smetonai

2019-ieji paskelbti pirmojo Lietuvos Prezidento Antano Smetonos metais. Daugelis žino, kad šis Prezidentas yra gimęs visai netoli Taujėnų, Užulėnyje, ir baigęs Taujėnų pradžios mokyklą. Šia proga priešpaskutinį kovo savaitgalį Taujėnų kultūros namai kartu su biblioteka surengė protų mūšį „Ar daug žinai apie Prezidentą A. Smetoną?“.

Į žaidimą užsiregistravo 4 komandos: „Tėviškėlė“, „Antaniniai obuoliai“, „Eruditai“ ir „UAB Bitkoinai ir ne tik“. Protų mūšį vedė kultūros namų renginių organizatorė Milda Auglytė, kuri buvo persirengusi į smetoniškų laikų damą. Prisiminus žaidimo taisykles pirmasis klausimas nuskambėjo tiesiai iš „Prezidento“ lūpų – Taujėnų gimnazijos direktorius Darius Kaplūnas, dažnai įkūnijantis A. Smetoną renginiuose, uždavė klausimą, pareikalavusį gerokai pasukti galvą. Visi protų mūšio klausimai buvo susiję su Prezidentu, jo vaikyste, šeima, bendražygiais, politiniais reikalais bei Lietuvai reikšmingais įvykiais. Žaidimui paįvairinti buvo užduota ir keletas šmaikščių klausimų.

Po gana intensyvių trijų žaidimo etapų paaiškėjo rezultatai. Pirmą vietą surinkus 19 balų iš 30 galimų užėmė komanda „Tėviškėlė“ (Jolanta Janickienė, Rolandas Janickas, Vidmantas Krikštaponis, Jurgita Levickienė, Loreta Zdanienė). Dovanų jie gavo po puodelį su Prezidento A. Smetonos dvaro nuotrauka, Taujėnų bažnyčios 160-am jubiliejui pagamintą magnetuką ir „Roko virtuvės“ kvietimą. Antrąją vietą užėmė „Antaniniai obuoliai“ (Gražvydas Auglys, Karolina Krikštaponytė, Lukas Matulis, Deividas Mesonis, Aida Stakaitė). Jie laimėjo po A. Smetonos magnetuką ir „Sofijos meduolių“. Trečios vietos laimėtojams buvo skirta po kvietimą dviems asmenims į pasirinktą kino filmą Ukmergės kultūros centre. Kadangi likusios komandos surinko po lygiai balų, taigi trečią vietą ir prizus draugiškai pasidalijo „Eruditai“ (Aistė Brokertienė, Tomas Brokertas, Agnė Janulė, Tadas Kaziūnas, Vaiva Narkūnaitė) ir „UAB Bitkoinai ir ne tik“ (Inga Čekavičienė, Rytis Čekavičius, Ignas Ivoška, Agnė Juškaitė, Aistė Šnipaitytė).

Džiugu, kad šiam protų mūšiui atsirado ir rėmėjų: Ukmergės kultūros centras, Ukmergės kraštotyros muziejus, Taujėnų miestelio bendruomenė ir MB „Roko virtuvė“. Nuoširdžiai jiems dėkojame.

Visi iš komandų už dalyvavimą „Protų mūšyje“ surinkti pinigai yra paaukoti Prezidento A. Smetonos paminklui, kuris šią vasarą bus pastatytas jo gimtinėje prie Užulėnio mokyklos.

UKC Taujėnų skyriaus renginių organizatorė Milda Auglytė

2019-03-25

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo balandžio 25 d.:

II – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt