Kino vakarai

Šventupė garsėja savo kolektyvais

Ukmergės kultūros centro Šventupės skyriaus kultūrinis gyvenimas yra įdomus ir spalvingas, nes čia renkasi žmonės, kurie yra neabejingi menui, kurie myli dainą ir puoselėja savo krašto kultūrines tradicijas.

Kolektyvas „Šventerečius“ šiais metais švęs savo kūrybinio kelio jubiliejų. Per dešimt metų surengta daug teatralizuotų koncertinių pasirodymų, aplankyti Lietuvos dvarai, bei mūsų rajono kultūros skyriai.

Šeimyninis ansamblis „Šermukšnėlė“ savo šeimos romansinio dainavimo tradiciją puoselėja papildydamas repertuarą naujais kūriniais ir dalyvaudamas įvairiose kultūrinėse programose. Džiugu, kad šio ansamblio gretos pasipildo ir kitų muzikuojančių šeimų nariais. Ateities vizija yra sukurti styginių instrumentų kolektyvą, nes Šventupės krašte, dar prieš antrą pasaulinį karą veiklą vystė styginių ansambliukas, į kurį rinkdavosi žmonės iš aplinkinių kaimų. Norisi šią tradiciją tęsti.

Moterų ansamblis „Obelėlė“ savo kūrybinį kelią pradėjo 2021 metų pabaigoje. Dainą mylinčios moterys noriai lanko repeticijas ir atsakingai ruošiasi koncertiniams pasirodymams. Džiugu, jog pirmieji pasirodymai Balninkų, Siesikų ir Šventupės žiūrovams priaugino kolektyvo narėms kūrybinius „sparnus“ tolesnei veiklai.

Visuomet prasminga, kai pradėti darbai turi tęstinumo tradicijas, kai į kolektyvą ateina jauni žmonės ir vaikai. Dauguma vaikų mokosi Vidiškių pagrindinėje mokykloje.

Nors pandemija padiktavo savas sąlygas, bet meno vadovų išradingumas ir profesionalumas įgalino vaikų koncertinius pasirodymus tęsti juos perkeliant į virtualią erdvę. Tokiu būdu vaikučių mamos gali socialiniuose tinkluose peržiūrėti joms skirtą miniatiūrą „Saulė, boružė ir gėlės“.

Dažni svečiai Šventupėje – socialinių partnerių Jasiuliškių socialinės globos namų kolektyvas „Melodija“. Kartu koncertuojama ir dalinamasi džiugiomis akimirkomis.

Galime pasigirti, jog į Šventupės kultūrinius renginius visuomet susirenka gausus būrys žiūrovų. Jų nuoširdūs aplodismentai yra geriausias atlygis saviveiklininkams.

Ruošiant koncertinius pasirodymus, kiekvienam kolektyvo nariui tenka dalis atsakomybės už tai, kad pasirodymai būtų kuo aukštesnio meninio lygio, įdomūs ir kūrybiški.

UKC Šventupės skyriaus meno vadovė Daiva Šermukšnienė

?

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 16:30 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt