Kino vakarai

Tradicinė šventė „Užgavėnės kaime“

Šių metų vasario 21 dieną, visus su kaukėm ir be jų, į Užgavėnes kaime sukvietė diedas (Loreta Talutienė) su pačiute (Lolita Gričinienė). Pilna gryčia prisirinko dainaviškių ir užklydusių svetelių iš tolimesnių rajonų. Ir didelius, ir mažus viliojo čia pat gaspadinių kepamų blynų kvapas, o ir patys atkeliavo su lėkštėmis, pilnomis miltinių gėrybių. Net nuo Žeimių pusės keliavę čigonai neatsilaikė ir užsuko pasižiūrėt, iš kur toks šurmulys. O kad jau buvo alkani – turėjo blynų užsidirbti muzikuodami ir linksmindami visus susirinkusius.

Sukosi šokio rateliai, vaikai varžėsi gražiausiai iškramtyto blyno rungtyje (laimėjo visi), meškeriojo. Lašininio (Stasio Ašmonto) ir Kanapinio (Žydros Žliobaitės) komandos varžėsi – kurie miklesini įmesti blyną į keptuvę, kurie greitesni jojant arkliais. Saldžiom dovanėlėm ir rėmėjų kiaušiniais buvo apdovanoti užgavėnių kaukėmis pasipuošti nepatingėję sveteliai.

Šventę vainikavo ne tik Lašininio ir Kanapinio dvikova su maišais. Viena prieš kitą stojo ir abi šventės gaspadinės (Inga Šuminskienė ir Rita Vaitkūnienė) – kuri gi iš jų geriausia. O kadangi abi buvo nepakartojamai šauniausios – buvo skelbiamos lygiosios.

Kieme pliaupiantis lietus ir smarkus vėjas neužgęsino laužo ir Morė sudegė, nusinešdama žiemos rūpesčius ir bėdas. Diedas su pačiute pasidžiaugė gausiu svetelių būriu, kad tokios šventės suartina. Juk nuo draugiškos šilumos ir pavasaris netruks ateiti.

Kad Užgavėnių šventė Kultūros centro Dainavos skyriuje įvyko, esame dėkingi rėmėjui – UAB „Zujų paukštynui“, Dainavos kaimo bendruomenei „Savi namai“, bibliotekininkei Lolitai Grinčinienei ir šauniausioms gaspadinėms. Už muziką ir dainas – ačiū – Kultūros centro Žeimių skyriaus muzikantams.

UKC Dainavos skyriaus meno vadovė Loreta Talutienė

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 15:00 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt