Kino vakarai

EDUKACIJOS

Susitarti nurodytais telefonų numeriais arba el. paštais.

 

 

Edukacijas pažymėtas Kultūros paso ženkliuku galima užsisakyti Kultūros paso programoje: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai?find=&IsRemote=0&MunicipalityId=&Organiser=220&date_from=&date_to=&price_from=&price_to=&class_from=&class_toe

 

Ukmergės kultūros centras

 

 

Stebuklų pasakėlė su Dėdienyte ir Agotėle

 

 

 

Informacija tel. nr.: +370 620 32332, el. p.: etno@ukmergeskc.lt

Edukacinės programos „Stebuklų pasakėlė su Dėdienyte ir Agotėle“ metu seksime stebuklinę lietuvių liaudies pasaką, kartu su folkloro ansamblio atlikėjais, dainuosime daineles, šoksime, žaisime, aptarsime pagrindinių personažų poelgius ir charakterius, priežastis, kas ir kodėl atsitiko. Aiškinsimės pasakoje naudotų, tačiau šiuolaikinėje kalboje jau nebevartojamų žodžių reikšmę. Kaip vaizdinės priemonės bus naudojami ir senoviniai, muziejiniai rakandai, kuriuos vaikai galės paliesti, aiškinsimės jų veikimo galimybes. Atliksime įvairius buities darbus. Pabaigoje skanausime stebuklingų žolelių arbatą. Programa tikrai jus užburs, o kai baigsis, pasaulį pamatysite jau kitaip, kaip tikrą stebuklą.

Video https://www.youtube.com/watch?v=woaa_g41pj4&list=PL-BEnnI99or8xhiWiYj8g2pouULCo1nG8&index=26

Kultūros pasas: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/4671

Trukmė – 1 val. 40 min

Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Animacijos triukai – sužinok ir pamatyk!

 

 

Nuo pat neatmenamų laikų žmonės troško atgaivinti piešinius. Optinių triukų pagalba jie sukurdavo stulbinančią iliuziją. Įdomiausi animacijos atsiradimo ir vystymosi faktai, animacijos triukai, optiniai žaislai ir kaip juos pasigaminti namuose, moksleivių sukurti animaciniai filmukai, apasirinkto animacinio filmo žiūrėjimas kino salėje ir jo aptarimas – visa tai edukacijos „Animacijos triukai – sužinok ir pamatyk!“ metu. Edukacijos metu moksleiviai susipažins su animacijos raidos istorija, išmoks skirti animacijos žanrus, praplės savo kultūrinį akiratį, ugdys kūrybiškumą, mokysis analizuoti, kritiškai mąstyti, diskutuoti. Iš anksto bus galima pasirinkti norimą žiūrėti animacinį filmą iš pateikto sąrašo.

Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/4018

Edukacija skirta 2 – 6 klasių moksleiviams. Bilieto kaina – 5 Eur.

Kino edukacija „Mokausi iš kino“

Informacija tel. +370 646 91700

Mokiniams siūloma pasižiūrėti daugiau nei 60 filmų, kuriuose nagrinėjamos skirtingo amžiaus vaikams ir jaunimui aktualios temos. Moksleiviai supažindinami su nekomerciniu kinu, įvairiomis kultūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, mokomi jas suprasti ir vertinti. Didžiąją dalį filmų dalį lydi specialiai pedagogams skirta metodinė medžiaga – tai padeda savarankiškai surengti matyto filmo aptarimą klasėje. Kino seansai – nerepertuariniai, jie rengiami mokytojams ir moksleiviams patogiu metu.

Nacionalinį kino edukacijos projektą „Mokausi iš kino“ vykdo kino centras „Skalvija“.

Bilieto kaina – 4 Eur/1 asmeniui; vaikams iki 7 metų, neįgaliesiems, senjorams ir grupėms nuo 10 žmonių– 3 eur/1 asmeniui.

Daugiau informacijos www.mokausiiskino.lt

Krikštėnų kultūros namai

Edukacija „Lino kelias“

Informacija: tel.: +370 646 89982, el.p.: jsvetlikauskiene905@gmail.com

Kultūros pasas 1-6 kl.: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/8271

Edukacijos metu dalyviai susipažins su augalo lino gyvenimu – nuo sėklos iki audeklo. Patys išbandys linų apdirbimo darbus, verpimo, audimo amatus. Skyriuje įrengti stendai vaizdžiai iliustruojantys pasakojimus, sukaupta linų apdirbimo įrankių, gaminių kolekcija. Edukacijos dalyviai vaišinami juoda duona su linų sėmenimis, žaidžia žaidimus. Jei tik nori, vaikai turi galimybę pasigaminti žaisliuką ar nusipinti „draugystės“ apyrankę.

Užsiėmimų trukmė – 2 val. Užsiėmimų kaina – 5 Eur/asmeniui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacija „Audžiam, pinam Laumės juostą“

 

 

Informacija: tel.: +370 646 89982, el.p.: jsvetlikauskiene905@gmail.com

Susitikimo metu pristatomi juostų audimo, pynimo procesai, įvairūs būdai, istorija, raštų, simbolių reikšmės, kokios juostos ir kada būdavo nešiojamos. Edukacijos dalyviai apžiūri įvairiais raštais austų, pintų juostų kolekciją. Sužinojus juostų dėvėjimo ypatumus senovėje, diskutuojama, kaip galima pintines juostas pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime. Demonstruojami įvairūs juostų gamybos būdai, dalyviai patys susiveria siūlus ir edukatorių padedami, mokosi pinti.

Kultūros pasas – https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/8212

Užsiėmimų trukmė – 3 val. Užsiėmimų kaina – 10 Eur/asmeniui

 

Senųjų amatų dirbtuvės „Lėlytės iš linų pluošto“

Kultūros pasas: 1-5 klasėms https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/8238

Susitikimas prasideda pasakojamu, kaip mergaitę nuo velnio išgelbėjo linas. Taip edukacijos dalyviai nukeliauja į tuos senus laikus, kai buvo garbinamas lietuvių gausiai augintas augalas linas. Pristatoma lino augimo, derliaus nuėmimo ir apdirbimo istorija – dalyviai nagrinėja stenduose pateiktą informaciją, diskutuoja, Pristatomi senovinių žaislų gaminimo būdai, medžiagos. Naudojant vieną iš gamtinių medžiagų – išdirbtą lino pluoštą, dalyviai patys, padedami edukatorių, pasigamina lėlytes.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

Edukacija „Duonos kepimas ant žarijų“

Duona – vienas seniausių ir pagrindinių lietuvių maisto produktų. Mūsų protėviams duona turėjo didelę reikšmę. Su jos gaminimu, laikymu ir valgymu yra susiję daugybė tikėjimų. Pavyzdžiui, pirmasis duonos kepalas visada buvo žegnojamas ir ant jo žymimas kryžiaus ženklas. Duona buvo laikoma šventa, o ją numetus buvo reikalaujama pabučiuoti. Šeimininkės mediniame kubile, pridengtame drobule, po keletą parų kruopščiai brandindavo duonos raugą, kaip didžiausią turtą.
Kas galėtų atsispirti aromatingai, minkštai ir traškios plutelės duonelei, iškeptai ant laužo žarijų, kurios šiluma lengvai tirpina sviestą, lašinukus? Pasirodo, tokiai duonai išsikepti tereikia vos kelių ingredientų – druskos, miltų ir vandens ir laužo.

Užsiėmimų trukmė – 1,5 val. Užsiėmimų kaina – 5 Eur/asmeniui

Veprių kultūros namai

Informacija tel. nr.: +370 646 89945, el. p.: ra.simoniene@gmail.com

Edukacija „Žolynų magija“

Kultūros pasas: 1-5 klasėms https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9297

                            6-12 klasėms  https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5643

Supažindiname su augalų naudojimu įvairiose apeigose, burtuose, tikėjimuose senajame kaime ir šiuolaikiniame; su įvairiais Veprių apylinkėse augančiais vaistiniais augalais, jų gydomosiomis savybėmis. Sezono metu demonstruojame natūralius augalų pavyzdžius, ne sezono – paruoštus džiovintus augalus, jų nuotraukas, informacinius aprašymus. Vyks arbatų degustacija. Bus galima paragauti kvapių vaistinių arbatų, kalendros, kanapių sėklų, medaus žolės, kiaulpienių, varnalėšos šaknų. Programos dalyviai galės susimaišyti arbatos ar prieskoninių žolelių mišinių. Supažindinsime su kitokiu augalų panaudojimu: prieskoniniai aliejai, actas, muilas su žolelėmis, prieskoniniai maišeliai. Žaisime žaidimą ,,Žolė‘‘, minsime mįsles. Šiltuoju metų laiku galime arbatą virti lauke ant gyvos ugnies, senoviniame puode, išvirtą pilsime su ,,piktas dvasias nubaidančiu‘‘ samčiu.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui.

 

 

 

Deltuvos kultūros namai

Informacija tel. nr.: +370 646 91930, el. p.: d.stimburiene@gmail.com

Senųjų amatų dirbtuvės „Metų ratas“

Kultūros pasas: 1-5 klasėms https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/8186

                            6-12 klasėms https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9259

Edukacinio užsiėmimo dalyviai remiantis kalendorinių švenčių cikliškumu supažindinami su senaisiais lietuvių liaudies amatais, tradicijomis ir papročiais. Vaikai pasirinktinai užsiėmimo metu gali išbandyti vieną iš keturių senųjų amatų.
1. Artėjant Užgavėnėms, dalyviams siūloma patiems pasigaminti vieną iš šios šventės atributų – Užgavėnių kaukę, kuri padės greičiau išvaryti žiemą ir sulaukti pavasario.
2. Laukdami šv. Velykų, visi kviečiami dalyvauti „Velykinio margučio dirbtuvėse“, kur karštu vašku ir natūraliais gamtiniais dažais margins kiaušinius, vėliau juos turės galimybę ridenti „Margučių pievelėje“.
3. Prieš šv. Kalėdas norintys galės mokytis verti kalėdinius žaisliukus iš šiaudų – reketukus ir jais papuošti eglutę.
4. Dirbtuvių metu dalyviams siūloma susipažinti ir su senovinių – rištinių lėlių gamyba. Dalyviai savo rankomis iš medžiagų skiaučių riš skudurinę lėlę ir puoš ją drabužiais.
5. Užsiėmimo apie piemenavimo tradicijas metu dalyviai susipažins su ganymo papročiais ir piemenukų darbais. Žais piemenukų žaidimus, mokysis pamėgdžioti gamtos garsus, mins mįsles. Praktinio užsiėmimo metu mokysis vyti piemenukų botagą.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

Edukacija „Bitute pilkoji“

 

 

Edukacijos metu vaikams pristatomos senosios bitininkystės tradicijos. Pasakojama istorija, kuo Deltuvos miestelis susijęs su bitininkyste ir žinoma lietuvių rašytoja Gabriele Petkevičaite-Bite. Vaikai iš gryno bičių vaško senoviniu būdu – ant dagčio – lieja žvakes, jas dailiai supakuoja į lininį audinį ir vežasi lauktuvių namo. Žaidžiami lietuvių liaudies žaidimai, rateliai, skanaujama žolelių arbata su medumi.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

„Etnodūzgės“

 

 

Edukacijos metu šokami XIX amžiaus pab. – XX amžiaus pradžios tradiciniai lietuvių liaudies šokiai. Užsiėmimo dalyviai supažindinami su nesudėtingais tradicinių šokių – valso, polkos žingsneliais. Šokius išmokę,  juos mielai šoks pasilinksminimų metu.

Edukacinio užsiėmimo dalyviai taip pat susipažins su tautinio kostiumo istorija, vaikai gyvai apžiūrės visų penkių Lietuvos etnografinių regionų tautinius drabužius. Programos pabaigoje žinias įtvirtins atlikdami kūrybines užduotis.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui

Senųjų amatų dirbtuvės „Muilo gaminimas“

Kultūros pasas: 1-5 klasėms https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9275

Edukacinis užsiėmimas skirtas supažindinti vaikus su muilo atsiradimo ir naudojimo istorija, jo metu moksleiviai gamina muilą iš skaidrios ir baltos natūralios muilo bazės Tai nesudėtingas ir malonus užsiėmimas. Kiekvienas dalyvis pagamins po 2 skirtingus muilus, kuriuos galės pasiimti ir pritaikyti asmeniniams poreikiams. Kad muilas puoselėtų ir maitintų mūsų odą, į muilo bazę įmaišysime odą tausojančius nerafinuotus augalinius aliejus. Savo rankų darbo muilus iškvepinsime pasirinktais natūraliais eteriniais aliejais ir dekoruosime džiovintomis sėklomis ir žiedlapiais, nuspalvinsime natūraliais dažais. Edukaciniai užsiėmimai gaminant muilą padės atsipalaiduoti ir pasinerti į aromatų pasaulį, o pačių pagamintas muilas su pasirinktais kvapais bus puiki dovana sau ar artimiesiems.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

Stebuklingas Advento metas

Edukacijos metu dalyviai bus supažindinti su adventinių vainikų istorija ir simbolika pasaulyje bei Lietuvoje. Visi kartu prisiminsime Advento papročius bei tradicijas. Moksleiviai pamatys skirtingas vainikų gamybos technikas ir būdus, susipažins su pačiomis įvairiausiomis, natūraliomis priemonėmis, kurios gali būti naudojamos Advento vainikui. Edukacija siekiama suteikti moksleiviams žinių ir įgūdžių patiems išmokti pasigaminti Advento vainiką, paskatinti domėjimąsi papročiais ir tradicijomis, turiningai ir prasmingai išnaudoti savo laisvalaikį ilgais žiemos vakarais, ugdytis saviraišką ir kūrybiškumą bei didžiuotis Lietuvos etnine kultūra.

Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

Siesikų kultūros namai

Informacija tel. nr.: +370 646 91904, el. p.: valekara@gmail.com

Edukacija „Veju, veju virveles“

Senoviniais laikais, virvės buvo vejamos iš įvairių augalų stiebų. Virves vydavo iš vandens augalų, iš liepos karnos – nuluptos žievės. Virvė – lankstus, ilgas tekstilės gaminys, susuktas, suvytas arba supintas iš siūlų, verpalų gijų. Virvę sudaro iš įvairių medžiagų gaminami siūlai, tankiai suvyti tarpusavyje. Virvių panaudojimas labai platus. Jos naudojamos keliant, tempiant, kabinant įvairius daiktus, gyvulių pančiojimui, pririšimui, vadelėms arklių kinkymui. Virvių vijimas buvo vienas iš bendravimo būdų advento vakarais. Vyrai vydavo virves, moterys plėšydavo plunksnas ir dainuodavo dainas.

Yra įvairių virvių vijimo būdų. Vienas iš įdomesnių ir smagesnių vijimas vindeliu. Vejant vindeliu galima pasirinkti virvės storumą. Galima vyti vienu arba dviem vindeliais. Su šiuo virvių vijimo būdu galima susipažinti Siesikuose.

Trukmė – 1 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui.

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas. Laikomasi nuostatos, kad mokinių kultūrinių įpročių formavimas turi būti nuoseklus ir sisteminis, pritaikant kultūros ir meno paslaugas prie kiekvienos amžiaus grupės poreikių, žinių, galimybių priimti ir suvokti informaciją. Prie Kultūros paso projekto prisijungė ir Ukmergės kultūros centro edukacijos, puoselėjančios etnokultūrą ir supažindinančios su senosiomis lietuvių tradicijomis ir amatais.

Kainos nustatytos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. balandžio 28 d. sprendimu Nr. 7-130.

 

 

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – nuo 15:00 iki 19:30 val.

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt