Kino vakarai

Apie Krikštėnų skyrių

Adresas: Beržų g. 1, Krikštėnai, Pivonijos sen., LT-20240 Ukmergės r. 

Meno vadovė – Janina Svetlikauskienė, tel. 8 646 89982, e. p. jsvetlikauskien905@gmail.com
Renginių organizatorės – Dalia Banišauskaitė, Stela Banišauskienė

Istorija
Krikštėnų bažnytkaimis yra prie Parijos upelio, 8 kilometrai į pietryčius nuo Pabaisko, 17 kilometrų į pietus nuo Ukmergės ir 19 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Širvintų. Žemėlapyje yra pažymėti Vileikiai, o autostradoje rodyklė yra – Krikštėnai, todėl mus surasti, kai kam kyla problemų.

Kaimo kultūros namai, įkurti tarybiniais laikais, ilgą laiką glaudėsi dvaro patalpose. Per ilgą kultūros namų gyvavimo laiką juose dirbo daug meno vadovų. Savininkams atsiėmus pastatą kultūros namai persikėlė į vaikų darželio patalpas.

Projektai
2003 m. Aušros Vartų Marijos ir Šv. Teresėlės bendruomenės vyresnioji – sesuo Rozana atvežė iš Prancūzijos keturnytes rankines audimo stakleles. Jas surinkus pagal nuotraukas, iš knygų išmokta austi. Kilo idėja paruošti ir pristatyti edukaciją „Lino kelias“. Gautas ratelis, išmokta austi, vienas kaimo senolis padarė mintuvą, gautos lino šukos, „ožiukai“ siūlams vynioti ir jau pavasarį į Ukmergės miesto šventę vežtas „Lino kelias“.

Su šia edukacija aplankytos beveik visos miesto mokyklos, Krikštėnuose svečiavosi daug svečių iš Ukmergės, Širvintų, Vilniaus, Kauno. Daug metų dalyvauta miesto ir rajono šventėse. 2011 m. Vilniuje Kaziuko mugėje edukacijos darbuotojos pakviestos į Hanza dienų renginius. Edukatorės dalyvavo tarptautiniame Vilniaus Dailiųjų amatų asociacijos ir Norvegijos Nacionalinio muziejaus projekte „GAMINU IR AUGU“. Projekto metu įgytos lino apdirbimo priemonės ir iliustraciniai stendai eksponuojami Krikštėnų kultūros namuose. Šio projekto pristatymai vyko ir Norvegijoje.

„Lino kelias“ kasmet demonstruojamas Lietuvos tautiniu paveldu pripažintoje tradicinėje Šv. Baltramiejaus mugėje, Tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije Kolokola“, taip pat tarptautinėje tekstilės parodoje „Baltic Fashion & Textile“ Vilniuje.

Amatai:
• „Lino kelias“
• Vilnos vėlimas šlapiuoju būdu

Meno saviraiškos kolektyvai

Suaugusiųjų mėgėjų teatro grupė „Subatėlė“ (vad. S. Banišauskienė)
Stato įvairius spektaklius ir su vaikais ir su suaugusiais.

Vaikų dainavimo ir šokių grupė „LMA“ (vad. D. Banišauskaitė)
Vaikai šoka modernius šokius ir dainuoja populiarias vaikiškas daineles.

Vaikų dramos kolektyvas „Bildukai“ (vad. J. Svetlikauskienė, D. Banišauskaitė)
Kiekvienais metais stato vieną spektakliuką vaikų teatrų šventei, o kartu su suaugusiais – Šv. Kalėdų šventei.

Renginiai
Rajoninė humoro šventė „Juokis Tu – juoksiuos ir aš“. Kiekvienus metus (penkioliktus) vykstančioje šventėje dalyvavo Ukmergės kultūros centro filialai ir bendruomenių saviveiklininkai, kurie stebino savo originaliais pasirodymais. Susitikę pabendraujame, pasidaliname patirtimi ir laukiame kitų metų susitikimo.

Rudeninė šventė – „Rudens prijuostė“. Šioje vakaronėje, be mūsų pasirodymų, dalyvauja svečiai iš kitų skyrių.
Naujametinė šventė ir susitikimas su Kalėdų Seneliu. Karnavalui statomi spektakliai, kuriame vaidina suaugusiųjų kolektyvas „Subatėlė“ kartu su vaikų dramos kolektyvu „Bildukas“. Rėmėjų dėka, visus vaikus džiugina jų padovanotos dovanėlės ir saldumynai.

Užgavėnių šventė.

Tradicinis koncertas „Tau, mamyte“.

Valstybinės šventės – Vasario 16-oji ir Liepos 6-oji, minimos šalia Krikštėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios, kur įrengtas simbolinis gėlynas. Kovo 11-oji tradiciškai minima Krikštėnų bibliotekoje. Tituliniai šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai Krikštėnų Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčioje švenčiami kartu su Kraštiečių švente.

Edukacijos
Kultūros darbuotojai stengiasi gaivinti senąsias tradicijas, papročius. 2003 m. įkūrė buities kambarį, kuriame eksponuojamas „Lino kelias“ – nuo sėklos iki audeklo, o 2011 m. atgaivintas veltinių vėlimas senuoju (šlapiuoju) būdu. Ruošiamos edukacijos „Vilnos siūlo kelias“.

„Lino kelias“
Edukacijos metu dalyviai susipažįsta su augalo lino gyvenimu – nuo sėklos iki audeklo. Patys išbando linų apdirbimo darbus, verpimo, audimo amatus. Skyriuje įrengti stendai vaizdžiai iliustruojantys pasakojimus, sukaupta linų apdirbimo įrankių, gaminių kolekcija. Edukacijos dalyviai vaišinami juoda duona su linų sėmenimis, žaidžia žaidimus. Jei tik nori, vaikai turi galimybę pasigaminti žaisliuką ar nusipinti „draugystės“ apyrankę.

Edukacija „Lino kelias“. Užsiėmimo trukmė – 2 val. Užsiėmimo kaina – 5 Eur (asmeniui)

Paslaugų kainos nustatytos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. 7-101.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas:

II – V – 15:00 – 19:30

VI – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt