Kino vakarai

Apie Taujėnų skyrių

Adresas: Mūšos g. 3, Taujėnai, Taujėnų sen., LT-20347 Ukmergės r. ir Mokyklos g. 2, Baleliai, Taujėnų sen., LT-20343 Ukmergės r. 

Renginių organizatorė – Daiva Gudzevičienė, tel. 8 614 72894, el .p. gudzevicien.daiva3@gmail.com

Meno vadovė – Nijolė Janulienė, tel. 8 646 90776, e. p. taukultura@gmail.com

Meno vadovė – Virginija Kaziūnienė, tel. 8 648 07503

Tradiciniai renginiai

Tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis ,,Prie dvaro“; Joninių šventė, organizuojama kartu su Taujėnų dvaru Teatralizuota šventė vaikams ,,Turiu pasakų pilį dar aukštą“; Užgavėnių šventė; Teatralizuoti kalėdiniai renginiai bei šventė senjorams; moksleivių chorų karai, organizuojami kartu su Taujėnų gimnazija; akcija „Su gimtadieniu, Lietuva“; kitos valstybinės ir lietuvių tradicinės šventės.

Istorija

Kultūros namai Taujėnuose atidaryti 1952 m., pastate, statytame 1936 m. 1969 m. kultūros namai perkeliami į dvaro rūmus. Salėje buvo 385 žiūrovų vietos, 4 darbo kambariai. Senajame pastate liko kino salė. 1992 m. pradžioje, privatizavus Taujėnų dvarą, kultūros namai iš dvaro iškeliami ir vėl perkraustomi į senąjį pastatą. 2012 m. kultūros namai perkeliami į naujus bendruomenės namus.

Nuo kultūros namų įkūrimo kultūrinį darbą dirbo ne viena dešimtis darbuotojų, mėgėjų meno kolektyvų narių galima suskaičiuoti ne vieną šimtą. Kolektyvai gyvuoja ne pirmus metus, turi savo tradicijas, nemažą patirtį dalyvaujant tarptautiniuose, respublikiniuose, rajoniniuose renginiuose ir konkursuose. Vykdant veiklą, bendradarbiaujama su Ukmergės rajono administracijos Taujėnų seniūnija, Taujėnų miestelio bendruomene, Taujėnų gimnazija, Taujėnų dvaru, Taujėnų miestelio biblioteka, Taujėnų parapijos pastoracine taryba, kraštiečių klubu ,,Kur tas šaltinėlis“, Ukmergės kraštiečių klubu.

Mes gyvename internete www.facebook.com – „Taujėnų kultūra“ . Čia daugybė nuotraukų ir video iš mūsų renginių.

Projektui „Skaitmeninė bendruomenė“ sukurtas filmukas apie Taujėnus https://www.youtube.com/watch?v=K84uO-rq0p0

Taujėnų folkloro ansamblis (vadovė Nijolė Janulienė)

Ansamblis gyvuoja nuo 1995 metų spalio mėn. Per šį laikotarpį ansamblio, į kurį daugiausia renkamasi su šeimomis, dainininkai apvažinėjo visą Ukmergės rajoną ir ne tik. 2003 ir 2014 metais dalyvauta Pasaulinėje Dainų šventėje Vilniuje, 2004 m. – II Vilniaus apskrities kultūros ir meno šventėje ,,Vilnijos vainikas“ Trakuose, 2006 m. – Europos Sąjungos šalių narių susitikime Italijoje.
Folklorinio ansamblio gretose gali sutikti mokytojus, ugniagesį – gelbėtoją, medikus ir kt. profesijų atstovus. Dainavimas visiems – gyvenimo dalis.

Mišrus vokalinis ansamblis (vadovė Nijolė Janulienė)

Ansamblis gyvuoja jau nuo 2002 metų. Dalyvauja įvairiuose miestelio ir rajono renginiuose.

Taujėnų jaunimo kapela „Ratatita“ (vadovė Nijolė Janulienė)

Kapela „Ratatita“ susibūrė 2007 metais. Jaunimas grojo senais ir savais muzikos instrumentais. Miestelio bendruomenės iniciatyva įgyvendintas projektas „Senolių išminties sparnų pakylėti“ sudarė galimybę įsigyti naujus instrumentus ir įrašyti kompaktinį diską su atliekamais kūriniais. Kapelą papildė dar daugiau jaunimo. Visus į kolektyvą subūrė muzikos mokytoja Nijolė Janulienė. Jos paskatintas kapelos veikloje noriai dalyvauja jaunimas, grojantis įvairiais instrumentais ir dainuojantis. Kapela koncertuoja ne tik rajoniniuose, bet ir respublikiniuose renginiuose, susitikimuose su užsienio delegacijomis. Liaudies kapela žada gyvuoti ir koncertuoti dar ne vienerius metus, puoselėdamas savo senolių palikimą.

Merginų grupė „Viva“ (vadovė Nijolė Janulienė)

Grupė susikūrė 2012 metais. Trys merginos dainuoja ir už rajono ribų. Repertuaras platus – nuo liaudiškų dainų iki pačių naujausių šiuolaikinių hitų. Dainininkės apvažinėjo visą rajoną, dainuoja ne tik kultūriniuose renginiuose bet ir privačiuose.

Merginų grupė „B.I.G.“ ir Moterų ansamblis

Nuo 2016 m. dalyvauja ne tik miestelio, bet ir rajoniniuose renginiuose.

Be šių kolektyvų skyriuje dainuoja ir solistai, duetai ir vaikų ansamblis. Visiems kolektyvams vadovauja Nijolė Janulienė bei Aistė Janulytė.

Taujėnų mėgėjų teatras ,,Bičiuliai“

Taujėnų mėgėjų teatras ,,Bičiuliai“ susikūrė 1997 metų lapkričio mėnesį. 1998 m. balandžio 13 d. įvyko pirmojo spektaklio V. Bladykaitės vienaveiksmės pjesės „Ženteliai“ premjera. Kolektyvas dalyvavo respublikinėse kaimų ir miestelių mėgėjų teatrų šventėse „Pastogė“, tarptautiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Pienių vynas“ Skapiškyje (Kupiškio r.), tarptautinėse mėgėjų teatrų šventėse „Perses krastos“ Koknesėje (Latvija), tarptautinėje mėgėjų teatrų šventėje „Kanapė“ Trakuose, tarptautiniame gatvės renginių festivalyje „Vilniaus dienos“ Vilniuje, II Vilniaus apskrities kultūros ir meno šventėje „Vilnijos vainikas“ Onuškyje (Trakų r.), mėgėjų teatrų šventėse ,,Karosynė“ Leliūnuose (Utenos r.) ir kt. tarptautinėse, respublikinėse ir rajoninėse šventėse bei festivaliuose. Vaidinta Punsko (Lenkija) klojimo teatre, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus – draustinio Kleboniškių buities muziejaus klojime, mėgėjų teatrų šventėje „Teatra spelei Dobele – 115 !“ Dobelėje (Latvija) ir t.t.

Nuo 2002 m., kas dveji metai, mėgėjų teatras organizuoja tarptautinius mėgėjų teatrų festivalius „Prie dvaro“ Taujėnuose. Festivaliuose dalyvauja mėgėjų teatrai iš Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Lietuvos.

Edukaciniai užsiėmimai

 

 

 

Stebuklingas Advento metas

Edukacijos metu dalyviai bus supažindinti su adventinių vainikų istorija ir simbolika pasaulyje bei Lietuvoje.
Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/5576
Trukmė – 1,5 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui

 

 

 

Rištinių lėlių dirbtuvės

Edukacijos metu dalyviai supažindinami su rištinių lėlių istorija bei gamybos būdais. Vaikai ne tik pamatys skirtingų tematikų lėles, bet ir patys savo rankomis, naudodami tiek naujas medžiagas, tiek antrines žaliavas seniausiu ir lengviausiu – rišimo būdu pasigamins po lėlę.
Daugiau informacijos: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/1956
Trukmė – 1 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui

 

 

Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės

Kalėdinių žaisliukų gamybos dirbtuvėse bus pasakojama lietuviškų kalėdinių žaisliukų istorija, dalyviai supažindinami su šv. Kalėdų papročiais ir tradicijomis, rodoma ir mokoma, kaip panaudojant skirtingas medžiagas ir technologijas, galima pasigaminti daug mielų žaisliukų eglutei puošti. Gamybai naudojamos įvairios gamybos technologijos bei medžiagos – naujos medžiagos, ir antrines žaliavas.
Trukmė – 1 val. Kaina – 3 Eur/asmeniui

Paslaugų kainos nustatytos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. 7-101.

Apie Taujėnų skyriaus veiklą daugiau galite sužinoti ir facebook paskyroje : Taujėnų kultūra.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo balandžio 25 d.:

II – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt