Kino vakarai

Apie Siesikų skyrių

Adresas: Nepriklausomybės g. 8, Siesikai, Siesikų sen., LT-20315 Ukmergės r.

Renginių organizatorė – Valentina Karaliūnienė, tel. 8 646 91904, e. p. valekara@gmail.com
Meno vadovas – Geiša Paulius, e. p. geipaulius@gmail.com
Renginių organizatorius – Motiejūnas Kęstutis, e. p. kesmot@gmail.com

Istorija

Siesikų miestelyje kultūros namai pradėjo veikti 1958 m. Jie įsikūrė buvusiuose parapijos namuose. 1990 metais kultūros namai persikėlė į naują pastatą, netoli buvusių kultūros namų. Jų vietoje šiandien želia tik pievelė. Nuo 1997 m. Siesikų kultūros namai priklauso Ukmergės kultūros centrui. Skyriuje dirba trys kūrybiniai darbuotojai. Patalpose veikia biblioteka. Joje yra viešasis interneto prieigos taškas „Bibliotekos pažangai“ su 6 kompiuteriais. Sudarytos sąlygos jaunimui sportuoti (yra įranga atletinei gimnastikai).

Siesikų skyriaus kolektyvai

Kaimo kapela „Vieversa“ (vad. M. Grainys).

Pirmoji kapela Siesikuose įsikūrė jau prieš 40-45 metus. Nuo 1994 iki 2011 metų jos sudėtis beveik nesikeitė. Kolektyvas sėkmingai pasirodė Respublikinėje kaimo kapelų šventėje  ,,Linksmoji armonika“. Tuo metu kapelai vadovavo a.a. Arvydas Širka. Po jo mirties kolektyvui vadovavo Paulius Geiša. Kapela pasirinko pavadinimą „Vieversa“, nuo miško pavadinimo, esančio šalia Siesikų.

Kolektyvas aplankė beveik visus rajono kampelius, aplinkinius rajonus. Koncertavo Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Utenoje, Kėdainiuose, Švenčionių, Jonavos, Zarasų, Rokiškio, Anykščių ir kituose rajonuose. 1999 m. koncertavo Lenkijoje, 2002m. – Vokietijoje, 2007 m.-Latvijoje. 2002 m.  tapo Respublikinės kapelų šventės – varžytuvių  „Pas Juozapą“ Molėtuose  nugalėtoja.

„Vieversa“ nuolatinė Ukmergės tradicinės liaudiškos muzikos šventės „Grok, armonika“, Ukmergės miesto švenčių dalyvė. Dalyvauja apskrities šventėse (apdovanota apskrities viršininko administracijos padėkos raštais), TV  laidose „Duokim garo“, Pūko TV.

Nuo 2011 metų kapelai vadovauja Mindaugas Grainys. 2019 m. kapela atšventė 25 metų jubiliejų.

Kaimo teatras „Pantis“ (vad. V. Karaliūnienė).

Jau ir tarybiniais laikais Siesikų kultūros namuose teatro entuziastai buvo susibūrę į kolektyvą. Teatras „Pantis“ su daugiau ar mažiau besikeičiančiu kolektyvu gyvuoja nuo 1994 metų. Per metus teatras pastato po vieną, du spektaklius. Repertuare – K. Sajos, Vydūno, Žemaitės, S. Kepsnio ir kitų autorių veikalai.

Kolektyvas dalyvauja rajoniniuose renginiuose, vyksta pasisvečiuoti po rajoną ir net į kitus rajonus. Dalyvauja ir kitų teatrų kolektyvų organizuojamose šventėse. 2008 m. teatro kolektyvas dalyvavo 8-oje Lietuvos kaimų ir miestelių mėgėjų teatrų šventėje „ Pastogė 2008“ Rokiškio r. Pandėlio kultūros namuose. Nuotaikingai švenčiamos tradicinės šventės, teatro diena.

2019 m. teatras atšventė 25 metų jubiliejų.

Etnografinis ansamblis (vad. K. Motiejūnas).

Kolektyvas dalyvauja tradicinėje rajono folkloro kolektyvų ir dainininkų šventėje „Padainuokim susiėję“ Deltuvoje. Pastovūs kultūros namų, seniūnijos, kalendorinių ir valstybinių švenčių, vakaronių dalyviai.

Vaikų ir mergaičių šokių grupės (vad. V. Karaliūnienė).

Tai kolektyvai, kurie nuolat atsinaujina – vienos mergaitės išeina, kitos ateina. Dalyvauja visuose Siesikų kultūros namuose vykstančiuose renginiuose, vaikų dainininkų, muzikantų ir šokėjų šventėje „Tau Mama“.

Moterų linijinių šokių kolektyvas „Aistringa branda“ (vad. V. Karaliūnienė).

Kolektyvas jau gyvuoja aštuonerius metus. Dalyvauja miestelio organizuojamuose renginiuose, taip pat vyksta su programa vyksta ir į kitus rajonus.

Moterų ansamblis, mišrus ansamblis. šeimyninis duetas (vad. Paulius Geiša).

Dalyvauja Siesikų kultūros namuose organizuojamuose renginiuose, kultūros namų programose svečiuojantis kituose kultūros namuose, rajoninėse šventėse.

Tradiciniai renginiai

Rajoninė kaimo dainininkų šventė „ O tu dainuok“

Švenčiamos Užgavėnių, Šv. Velykų, Atvelykio, Joninių, Kalėdų, Naujųjų metų šventės, Žiemos šventė ant Siesikų ežero, Tarptautinė vaikų gynimo diena, Motinos diena. (Vyksta vakaronės, diskotekos jaunimui).

Bendradarbiavimas su vietos bendruomene

Vykdomi bendri projektai su Siesikų vidurine mokykla:  „Ačiū Mama“, „Padėkos diena“, kiti bendri renginiai, projektai, parodos, šventės, dalinamasi sale.

Siesikų kultūros namų kolektyvai dalyvauja ir respublikinio masto renginiuose, taip pat atstovauja Ukmergės rajoną, kartu ir Lietuvą užsienio šalyse. Dažnai koncertuoja kituose rajonuose.

Su bendruomene bendraujama esant reikalui ir kiek ji pageidauja, stengiamasi nedubliuoti veiklos.

Santykiai su seniūnija – puikūs. Visi renginiai miestelyje vykdomi kartu ir derinant su seniūnu. Iš seniūnijos sulaukiame visokeriopos paramos.

Siesikų skyriaus edukacijos

Informacija tel. nr.: +370 646 91904, el. p.: valekara@gmail.com

Edukacija „Veju, veju virveles“

Senoviniais laikais, virvės buvo vejamos iš įvairių augalų stiebų. Virves vydavo iš vandens augalų, iš liepos karnos – nuluptos žievės. Virvė – lankstus, ilgas tekstilės gaminys, susuktas, suvytas arba supintas iš siūlų, verpalų gijų. Virvę sudaro iš įvairių medžiagų gaminami siūlai, tankiai suvyti tarpusavyje. Virvių panaudojimas labai platus. Jos naudojamos keliant, tempiant, kabinant įvairius daiktus, gyvulių pančiojimui, pririšimui, vadelėms arklių kinkymui. Virvių vijimas buvo vienas iš bendravimo būdų advento vakarais. Vyrai vydavo virves, moterys plėšydavo plunksnas ir dainuodavo dainas.

Yra įvairių virvių vijimo būdų. Vienas iš įdomesnių ir smagesnių vijimas vindeliu. Vejant vindeliu galima pasirinkti virvės storumą. Galima vyti vienu arba dviem vindeliais. Su šiuo virvių vijimo būdu galima susipažinti Siesikuose.

Trukmė – 1 val. Kaina – 5 Eur/asmeniui.

Paslaugų kainos nustatytos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2021 m. balandžio 29 d. sprendimu Nr. 7-101.

UKMERGĖS KULTŪROS CENTRAS

Adresas: Kauno g. 8, 20114 Ukmergės
Tel.: +370 646 90707
El.p.: info@ukmergeskc.lt

 

Įstaigos kodas 190351690
A/S LT847182400003130492
AB Šiaulių bankas Ukmergės KAC

 

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Bilietų kasos darbo laikas nuo balandžio 25 d.:

II – VII – 1 val. prieš renginį ar kino filmą

I – nedirba

Bilietus kviečiame pirkti

internetu ukmergeskc.lt

BILIETŲ PIRKIMO TAISYKLĖS

Bilietų kasos tel.: +370 646 90230
El.p. kasa@ukmergeskc.lt