Pavasario artėjimas ir jo šventės Kultūros centre prasideda liaudiška muzika. Neseniai nuskambėjo „Grok, armonika“ melodijos, o dabar žiūrovus ir muzikantus sukvietė šokiai. Šokėjus iš įvairių rajonų į antrą kartą organizuotą renginį „Susitikime prie Eglūno“ sukvietė Kultūros centro šokių kolektyvas „Eglūnas“.
Koncertą pradėjo Kultūros centro Želvos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Želvelė“ (vad. Vaclovas Butkus). Juos pakeitė šventės šeimininkai – Kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Eglūnas“ (vad. Virginija Butvilavičienė). Jaunas kolektyvas, susibūręs tik 2017 m., vadovaujami reiklios ir kūrybingos vadovės Virginijos Butvilavičienės, kuriai yra suteiktas Lietuvos kultūros žymūnės vardas, daug ir intensyviai dirba, aktyviai dalyvauja rajono kultūriniame gyvenime, šalies renginiuose, šventėse bei festivaliuose. Ir šis festivalis pradėtas organizuoti eglūniečių noru išlaikyti ir populiarinti liaudišką sceninį šokį rajone. Kol kas kolektyvui įsimintiniausia buvo 2018 m. Dainų ir šokių šventė „Vardan tos…“.
Šventėje šoko Naujosios Vilnios kultūros centro senjorų liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“ (vad. Virginija Čereškienė – Beviršė). Tai 2006 m. susibūręs kolektyvas, kuris aktyviai dalyvauja visuose Vilniaus miesto kultūriniuose renginiuose, yra Lietuvos dainų ir šokių švenčių, įvairių renginių, festivalių, respublikinių ir tarptautinių konkursų dalyviai. Respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Pora už poros“ „Lendrūnas“ tapo laureatais, o už puikią kūrybinę veiklą kolektyvui suteikta I kategorija. „Lendrūnas“ savo šokiais džiugino Lenkijos, Latvijos, Gruzijos, Kroatijos žiūrovus.
Vilniaus miesto Vilkpėdės bendruomenės socialinių paslaugų centro liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ (vad. Rūta Januškevičienė) susibūrė dar 1970 m. Kodėl „Šimtažiedis“? Anot vadovės, jei suskaičiuotume, kiek šokių sušokta, kiek porų sukosi šokio sūkury, tai išties būtų graži 100 žiedų puokštė – kaip gražu. „Šimtažiedžio“ pagrindinis tikslas – jungti į kolektyvą kuo daugiau regėjimo negalią turinčių žmonių, propaguoti ir vystyti liaudies šokio tradicijas, puoselėti tautinę kultūrą. Grupė aktyviai dalyvauja Vilniaus miesto ir respublikiniuose renginiuose, koncertuose, tarptautiniuose festivaliuose bei šventėse.
Tauragės kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vėjava“ (vad. Alma Rumšienė) susibūrė 2004 m. Per visus kolektyvo gyvavimo metus nuveikta daug gražių darbų, su koncertinėmis programomis apkeliautos Vengrija, Latvija, Kaliningradas, Lenkija, Čekija. Už nuopelnus kolektyvas apdovanotas „Aukso paukšte“.
Panevėžio senjorų liaudiškų šokių ansamblis „Linas“ (vad. Zita Rimkuvienė) įkurtas dar 1980 – aisais metais. Tai Panevėžio miesto vyresniojo amžiaus žmonių šokio, dainos ir muzikos mylėtojų sambūris. Ansamblis – Respublikinių ir Pasaulio lietuvių dainų švenčių bei tarptautinių šokių festivalių Europoje dalyvis, Respublikinių konkursų „Pora už poros“ bei „Kadagys“ diplomantas.
Visagino Kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Gervė“ (vad. Rimvydas Cikanas) yra vienintelis Visagine lietuvių liaudies šokių kolektyvas. Vienas šokėjas jame šoka jau 5 dešimtmečius. Kolektyve įvairių tautybių atstovai: lietuviai, armėnai, baltarusiai, lenkai, rusai. „Gervė“ lietuviško šokio meną skleidžia ne tik savo mieste, kuriame dauguma švenčių neapsieina be kolektyvo dalyvavimo, bet ir pasirodydamas Dainų šventėse, tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.
Šokusios Ukmergės kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvo „Vilkmergė“ (vad. Regina Zabielienė) moterys pristatė patį jauniausią kolektyvą – jos šoka tik antrą sezoną.
2022 04