2024 03 25
26-ąjį kartą organizuotas respublikinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Nenuoramos“ ir antrą kartą organizuotas suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis „Nenuoramos PLIUS“ susijungė į vieną – respublikinį teatrų festivalį „Nenuoramos“. Festivalis vyko kovo 21-24 dienomis ir stebino žiūrovus spalvinga programa.
Kiekvieną pavasarį pastaruosius 26-erius metus Ukmergės kultūros centras pasitinka su „Nenuoramomis“. Tai tradicija, kuri yra nuolat papildoma naujovėmis, kaip kad šiemet festivalyje dalyvavo ne tik vaikų teatrai. „Stengiamės prisitaikyti prie besikeičiančių kartų ir jų poreikių, taip pat norime sudominti „Nenuoramomis“ vyresniąją auditoriją, todėl į programą kasmet įtraukiame vis įvairesnius pasirodymus suaugusiems žiūrovams“ – apie renginio programą kalbėjo festivalio organizatorės Laima Jančiauskaitė ir Tamara Kvieskienė.
Festivalis vyko keturias dienas, dvi iš jų, penktadienį ir šeštadienį, vyko net po 5-6 pasirodymus. Viso festivalio metu vyko daugiau nei 15 įvairių veiklų – nuo spektaklių iki meninių kompozicijų, ekskursijų.
Festivalio dalyviai – vaikai, jaunimas, suaugę ir profesionalai
Šiais metais festivalio dalyvių gretos buvo ypač plačios. Programoje rikiavosi ne tik vaikų ir jaunimo vaidinami spektakliai, bet prisijungė ir profesionalai – pirmąją „Nenuoramų“ festivalio dieną atidarė Solo teatras su spektakliais „Princesių sala“ ir „Unė“. Spektaklių aktorė, režisierė ir rašytoja Birutė Marcinkevičiūtė – Mar prisijungė į abiejų pasirodymų aktorių gretas.
Antrąją ir trečiąją festivalio dienomis nestigo pasirodymų tiek mažiesiems, tiek suaugusiems teatro mėgėjams. Pasirodymus paruošė ir atliko Ukmergės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija „Nykštukas“, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“, Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studijos „Mes“ skaitovų grupė, Pagirių gimnazijos teatro studija „Faktas“, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos teatras „Iki“, Plungės kultūros centro teatras „Saula“, Bajorų lėlių teatras „ČIŽ“, režisierius ir rašytojas Vytautas V. Landbsbergis, Vilniaus senjorų teatras, Jurbarko kultūros centro Skirsnemunės skyriaus teatras „Pakeleivis“ ir Ukmergės kultūros centro Taujėnų mėgėjų teatras „Bičiuliai“. Taip pat, vaikų ir jaunimo teatrų aktoriai turėjo galimybę sudalyvauti kūrybinėje laboratorijoje, kurią vedė aktoriai Tomas Kizelis ir Gabrielia Kuodytė.
Paskutiniąją festivalio dieną vainikavo Johanno Štrausso muzikinis spektaklis-operetė „Šikšnosparnis“, kurį atliko Šilalės muzikinis teatras. Tai yra viena žinomiausių J. Štrausso operečių, kartais vadinama „Šikšnosparnio kerštu“. Ukmergėje „Šikšnosparnį“ pasitiko pilna salė žiūrovų.
Atnaujintas ir nuo 1996 metų naudotas „Nenuoramų“ logotipas
Festivalio simbolis – veidukas, pro kojų tarpą žiūrintis į žiūrovus. Šventės logotipas lydi festivalį nuo 1996 metų, kuomet jį sukūrė dailininkė Laima Spalgėnienė (dabar – Dzigaitė). Šiais metais logotipas buvo šiek tiek atnaujintas – pagrindiniai logotipo akcentai išliko tie patys. Kai kurios logotipo detalės buvo modernizuotos – šriftas, batai, veidukas.
„Festivalis kviečia švęsti teatro dieną, suburti teatro mylėtojus iš visos Lietuvos, todėl buvo svarbu išlaikyti tą patį logotipo braižą ir stilių, jog atnaujintos detalės iš esmės nepakeistų emblemos žinutės. Su senuoju „Nenuoramų“ logotipu užaugo ne viena ukmergiškių karta“ – dalinosi logotipą atnaujinęs dalininkas Egidijus Darulis.
Festivalio rėmėjai Lietuvos kultūros taryba, Ukmergės rajono savivaldybė ir Roko virtuvė. Festivalio informaciniai rėmėjai Gimtoji žemė ir Ukmergės žinios. Festivalio partneriai Ukmergės kraštotyros muziejus, Ukmergės Vlado Šlaito viešoji biblioteka ir Bardai.